Hakkımızda

Türkiye ve yakın coğrafyasındaki tek surimi ürünleri üreticisi olan alimar 2002 yılında GROUP BOSTANCI bünyesinde kurulmuştur. öncelikli olarak Red Tiger markası altında yengeç lezzetinde balık eti (imitation crab) üreten alimar, perakende pazardan gelen istekler doğrultusunda istakoz ve somon lezzetinde balık eti ürünlerini piyasaya sunmuştur. “İLERİ İŞLENMİŞ GIDA ÜRÜNLERİ”


2004 yılında ev dışı tüketim sektörüne ürün üretebilmek için makina parkını geliştirmiştir. Deniz mahsülü kaplama ürünler ve gurme ürünler yani sira vejiteryan sebzeli ürünler ( mısır topları, felafel,sebze topları ) imalata katılmıştır. horeka ve hazır yemek sektörüne her gün 1.5 ton üretim yapılmaya başlanmıştır.


2010 yılında kaplanmış mozzerella stick, marine deniz ürünleri, istakoz-yengeç-ton-karides-ançuvez pate ürünler ve çeşitli deniz ürünleri salataları geliştirilmiştir.


2012 yılında kapasitemiz %50 artırılarak çiroz, füme balık, topraksız soya filizi, imitation karides, istakoz kuyruğu, balık jambon / salam, sosis, surimi stick jambon üretimleri devreye alınmıştır.


2013 yılında “POUCH” dolum ve “SACHET” malinaları getirilmiş ve ürünlerimiz için kuru ve ıslak sos üretimi başlamıştır.


2014 yılında ARGE çalışmalarına ağırlık verilmiş Avrupada tek firma olarak Artificial halka kalamar üretilmeye başlanmıştır.


ÜRETİM GRAFİĞİ KG
2015 yılında dünyada da çok az üreticisi olan Artificial havyar üretimine başlanmıştır. Yepyeni ve hassas bir teknoloji olan “MOLEKÜLER GASTRONOMİ”nin ülkemizde tek uygulayıcısıdır.


2016 yılında cips üretim hattımız ithal edilmiş olup pancar – falafel – muz - kabak – ançuvez cips üretimine başlanacaktır.


Günlük üretim kapasitemiz yaklaşık 2-2,5 Ton dur. son derece modern teknoloji ve makinalarla çalışan fabrikamız önümüzdeki senelerde bu anki 94 çeşit ürün gamını 110 çeşide çıkarmaya ve Dünyadaki gelişimleri takip ederek ihracata geçmeyi tasarlamaktadır.


Alimar Gıda Expochannel TV

Alimar - RediTger Group Bostancı Şirketidir © 2014. Powered By EidolaSoft