• Pazartesi – Cuma: 8:00 – 18:00
 • 0(212) 886 47 48
 • alimar@alimar-tr.com
 • Dil:

 • HAKKIMIZDA

  HAKKIMIZDA

  Türkiye ve yakın coğrafyasındaki tek surimi ürünleri üreticisi olan alimar 2002 yılında GROUP BOSTANCI bünyesinde kurulmuştur. Öncelikli olarak Alimar Gıda markası altında yengeç lezzetinde balık eti ( imitation crab ) üreten alimar, perakende pazardan gelen istekler doğrultusunda istakoz ve somon lezzetinde balık eti ürünlerini piyasaya sunmuştur.

  “İLERİ İŞLENMİŞ GIDA ÜRÜNLERİ”

  2004 yılında ev dışı tüketim sektörüne ürün üretebilmek için makina parkını geliştirmiştir. Deniz mahsülü kaplama ürünler ve gurme ürünler yani sira vejiteryan sebzeli ürünler ( mısır topları, felafel, sebze topları ) imalata katılmıştır. HORECA ve hazır yemek sektörüne her gün 1.5 ton üretim yapılmaya başlanmıştır.

  2010 yılında kaplanmış mozzerella stick, marine deniz ürünleri, istakoz-yengeç-ton-karides- ançuvez pate ürünler ve çeşitli deniz ürünleri salataları geliştirilmiştir

  2012 yılında kapasitemiz %50 artırılarak çiroz, füme balık, , imitation karides, Istakoz kuyruğu, balık jambon / salam, sosis, surimi stick jambon üretimleri devreye alınmıştır.

  2013 yılında “POUCH” dolum ve “SACHET” makinaları getirilmiş ve ürünlerimiz için kuru ve ıslak sos üretimi başlamıştır.

  2014 yılında ARGE çalışmalarına ağırlık verilmiş Avrupa’da tek firma olarak Artificial halka kalamar üretilmeye başlanmıştır.

  2016 yılında üretim yelpazesini 94 ürüne çıkartmıştır

  2018 yılında SEAWEED (KELP) havyar üretimi başlamıştır. ( moloculer

  Gastronomi) ile Türkiye’de ilk  Dünyada 4. Üreticidir.

  2019 yılında AR-GE departanımız geliştirilmiş, Okul kantinleri – plajlar – adliye binaları – askeri kantinler hedef alınarak ürün geliştirmeye başlamıştır.

  2020 senesinde Su ürünleri içeren Dumpling üretim hattı – Corn Dog üretim hattı kurulmuş ve Pizza corn makinaları getirilerek deneme çalışmalarına başlanmıştır.

  Üretim kapasitemiz 3 ton gün olarak geliştirilmiş ve fabrika binasının genişletilmesi çalışmalarına başlanmıştır.

  Halen ürünlerimiz bütün ulusal zincir mağazaları ve büyük yerel mağazalarda satılmaktadır.

  Sektörün ileri gelen bayiler ve dağıtım şirketleri ile çalışılmaktadır.

  Akdeniz bölgesinde bilhassa Oteller hedef alınarak özel ürünler üretimi kuvvetlendirilmiştir.

  2021 senesi için Füme ve Marine (Gurme) ürünler geliştirmeye ve gelişmekte olan Vegi / vegan sektörü için çalışmalar yapmaya karar alınmıştır.

  Vizyonumuz

  ALİMAR GIDA’nın  amacı her zaman ve her yerde müşteri odaklı, entegre iletişim çözümleri ile müşterilerine hızlı, kaliteli, ekonomik hizmetler sunmaktır. Modern ve teknolojik araçlar ile müşterilerimizi geleceğe taşıyan en doğru adres olmayı amaçlamaktayız.

  Misyonumuz

  Faaliyette bulunduğumuz sektörlerde; bireye ve topluma saygılı, hukuka, ekonomik ve ahlaki ilkelere bağlı, sağlık, emniyet ve çevreye duyarlı olarak müşterilerimizin beklentilerini en üst seviyede karşılamayı amaçlamaktayız.